Mobilite, yaşam kalitesi ile eşanlamlıdır. Bu, alt ekstremite ampute her yaştan insan için geçerlidir. Yaşantılarımız, protezinizden beklentileriniz kadar çeşitlidir. egem ortopedi  ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde karşılayacak uygulama çözümleri sunmaktadır. Protezlerimiz önemli kısıtlamalarla karşılaşmadan günlük yaşantınızı devam ettirmenizi sağlayacaktır. Sizin için uygun en iyi protez seçimi doktorunuz, ortopedi  teknisyeniniz ve tedavinizde görev alan diğer uzmanlarla belirlenecektir. 

Harmony Diz Altı Protez Sistemi

Harmony aktif bir süspansiyon sistemidir. Bacak protezinin güdükle daha sağlam bağlatısını sağlar.

Harmony gibi aktif vakum sistemleri havanın neredeyse tamamını liner ile soket arasından dışarı pompalar. Sistem kullanıcının aktivite seviyesine ve ihtiyaçlarına uyarlanır. Soket ve protez arasındaki sıkı bağlantıyı sağlamasının yanında, güdük volümünü de dengeler. Sıkı tutuş, protezin kullanımını da olumlu etkiler.

Harmony sistem P3 mekanik Harmony pompa olarak mevcuttur. Vakum pompasının her adımda adım frekansına ve performansa bağlı düzenlenmesini sağlar. Diz altı amputasyonlar için kullanılır. Elektronik E2 Harmony sistem ise vakumu döngüler halinde sürekli istenilen ayarda tutar. Diz altı ve diz üstü amputasyonlar için eşit derecede uygundur.

Farklı, girintili-cıkıntılı güdüklerde bu tutunma, kullanıcıda farkındalık ve eşsiz protez kontrolu sağlar. Soket içi oluşan vakum sürtünmeyi ortadan kaldırarak olası tahrişi engeller. Güdügün her noktasından hissedilen kontak, dolaşıma yardımcı olur. Soket ile ayak parçası arasındaki mekanizma amortisör (yaylanma) ve aynı zamanda rotasyonel hareket özelliğine sahiptir.Teknik özellikleriyle genc-yaslı hemen her hasta profilinde uygulanabilecek dizaltı soket seçeneğidir.

Silikon Liner Pim Sistemli Diz Altı Protezleri

Slikon liner pimli sistem daha uzun süreli protezi kullanım imkanı sağlar. Güdük tipi, hareketlilik seviyesi, sağlık durumu, amputasyon yüksekliğine göre karar verebilme imkanı sağlıyoruz. Ortopedi teknisyenimiz size en uygun liner seçeneğini sunacaktır. Tüm liner seçeneklerimiz kolay temizlenebilmektedir. Suya, terlemeye ve iklim koşullarına dayanıklıdır. sistem sayesinde silikonu soket içine tutturulur.

Protezde soketin güdüğe tutunumu konfor ve güvenlik için çok önemli bir faktördür.Etkili bir tutunma ama aynı zamanda da yüksek bir soket konforu arayanlara Özellikle diyabetik hastaların kullanımında silikon liner pim sistem iyi bir çözüm olacaktır.

 • Yüksek soket konforu sağlarlar.
 • Silikon sayesinde belirli noktalarda oluşacak basıya karsı güdüğü korurlar.
 • Sürtünmeyi en aza indirerek cilt üzerinde oluşabilecek tahrişi engellerler.
 • Güdük ve soket arasındaki yüksek tutunma, kullanıcıya daha fazla hareketlilik ve rahatlık sağlar.

AeroLink Vakum Sistemi

Vakum sistemleri protezin güdükle daha sıkı tutunmasını sağlar. Yenilikçi AeroLink sistem eklem altı amputasyonlarda ihtiyaca yönelik bir vakum sistemidir. Diz ekleminde hareketi engellemeyen bir diz tutuşuna sahiptir. Bisiklet sürme, diz çökme, diz üstü oturmak rahatça mümkündür. Böylelikle cilt tahrişleri önlenebilir. Taşıma konforunun yanında hassas bir soket yapılanmasına sahiptir. Öyle ki bacaklarınızı uzattığınızda pantolonun altından neredeyse hiç görünmez.

Yalnız üç basamakta AeroLink kullanılabilir:

 • Öncelikle AeroLink Hibrit Liner giyilir ve üstüne soft soket geçirilir.
 • Daha sonra soft soketin kenarının üzerine Linerin üstü katlanır.
 • Dış soket giyilir ve her iki soket Aerolink bağlantısına bağlanır.

DVS Aktif Vakum Sistemi

DVS aktif vakum sistemi güdükle soket arasında neredeyse görünmez. Oldukça küçük olmasına rağmen, protezinizin vücudunuza uyumu ve protezinizle nasıl hissettiğiniz konusunda çok büyük bir etkisi vardır.

DVS sokette aktif bir vakum oluşturur, bu sayede protezinizi her daim güvenle yerinde tutar. Vakum dinamik olarak yürüme hızınıza adapte olur: daha hızlı yürüdüğünüzde vakum da artar. Bu sayede, vakumun sizin için her zaman uygun ve konforlu bir seviyede tutulduğundan emin olursunuz.

DVS aktif vakum sistemi sizi çocuklarla oynamaktan iş koşturmacasına günlük hayatınızın her alanında destekler.

Unity Diziliksiz Aktif Vakum Bacak Protezi

Unity™ Vakum Sistemi ile dizlik kullanılmaksızın, kullanıcıların ürünü daha kolay bir şekilde kabullenmesini sağlayan, benzeri görülmemiş bir gelişim olan ileri düzey vakum süspansiyonu sağlanır. Üstelik, vakum pompası, Flex-Foot® ayak modülünden bağımsız çalışarak, ayağın maksimum verim için en iyi şekilde hareket etmesini sağlar. Dizlik kullanılmadığından, diz eklemi hareket aralığında sınırlama olmaz ve vakum sistemi tek bir tuş ile hızlı ve kolay bir şekilde serbest bırakılabilir. NASIL ÇALIŞIR Unity, vakumun ihtiyaç duyulan bölgeye – uzvun distal çevresine – uygulanması ile son derece etkin ve dizliksiz bir vakum süspansiyonu sağlarken, hacmin dengelenmesine yardımcı olur. 

 • Daha iyi hareket etme kabiliyeti  ve kullanım kolaylığı için 15-22 mmHg
 • Vakum etkili hacim dengeleme
 • Basit tasarım
 • Hızlı ve kolay sabitlenen/bırakılan vakum
 • Hafif
 • Tüm sistem yalnızca 130 g ağırlığındadır