Karbon AFO

Marka: Ottobock

Kişiye özel ölçü alınarak uygulanan bu ortezler, sinir yaralanmaları, hemipleji, spina bfida, post polio, MS (multple skleroz), vb hastalarlar neticesinde gelişen düşük ayak deformitesinde kullanılır. Plastik afolara göre çok daha hafif ince ve dayanıklıdır. Karbon materyalin sağladığı enerji geri dönüşümü ve ultra hafifliği ile daha az enerji harcayarak daha uzun mesafeleri yürüme imkanı tanır. Ultra ince yapısı sayesinde pantolon altından neredeyse belli olmayacak kadar incedir.

Özellikler:

İnce
Hafif 
Dayanıklı

Karbon Pre-Preg Uzun Yürüme Cihazı

Marka: Ottobock

Prepreg karbon yürüme ortezleri

Önceden reçine emdirilmiş karbonlarla yapılan uzun yürüme cihazlarıdır. Prepreg ile yapılan uzun yürüme cihazları, çelik barlı klasik uzun yürüme cihazlarına ve normal karbon ortezlere göre hem ultra hafif, hem daha ince hem de çok daha sağlamdır.

Türkiyede Prepreg uzun ve kısa yürüme cihazı yapan ilk ve tek uygulama merkezi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Daha sağlam

Sizlerin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Birçok uzun yürüme cihazı kullanıcı maalesef ortezlerinin kırılması sebebi ile yaralanmaktadır. Uzun yürüme cihazı kullanıcılarının önem sırasının en başında sağlamlık gelir. Karbon prepregler başta havacılık olmak üzere savunma, enerji ve gemi-inşaat gibi değişik sektörlerde, füze ve uçak parçaları, yarış tekneleri, türbin bıçakları ve spor malzemeleri gibi yüksek performans, yüksek dayanım ve uzun kullanım ömrü gerektiren birçok kompozit esaslı parçanın imalatında kullanılmaktadır. Ayrıca yapılan testlerde karbon fiberin çelikten 10 kat daha sağlam olduğu görülmüştür. Normal karbon uzun yürüme cihazı uygulamalarındaki gibi reçine verme işlemi sonradan yapılmadığı için karbonun reçine emmemesi ve kırılgan olması gibi durumlar söz konusu değildir.  

Daha Hafif

Prepreg Karbon cihazlarda klasik deri patikli ortezlerdeki gibi ağır çelik yan barlar kullanılmaz. Bu da ortezin daha hafif olmasını sağlar. Normal karbon ortezlerdeki gibi reçine sonradan uygulanmadığı için cihazın fazla reçine emmesinden kaynaklanan ağırlık oluşmayacaktır. Ortezinizin daha hafif olması sayesinde daha uzun mesafeler yorulmadan yürüyebilirsiniz.

Daha ince

Uzun yürüme cihazının estetik görüntüsünün neredeyse bütün kullanıcılarımız için önemli olduğunu biliyoruz. Kıyafet altından ortezin fark edilmemesi için ultra ince prepreg uzun yürüme ortezlerini öneriyoruz. Klasik deri patikli uzun yürüme cihazları hem çok ağır hem de kıyafet altından kolayca fark edilebiliyor. Prepreg yöntemi ile üretilen uzun yürüme cihazları kıyafet altından neredeyse belli olmayacak şekilde incedir. Bu inceliğe siz de şaşıracaksınız

Ücretsiz bilgilendirme ve değerlendirme için merkezimize bekliyoruz.

Özellikler:

Toplam cihaz ağırlığı 1000-1500 gr (seçilecek eklemin modeline göre değişiklik gösterebilir.