Kraniyal ortez kasklar en yeni teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Kaskların hastaya özgü tam ve ideal ölçülerde üretilebilmesi için yüksek hassasiyetli üç boyutlu dijital CAD-CAM yazılımı kullanılarak ölçü alınmakta ve kaskların dizaynı alınan dijital üç boyutlu görüntü örneği üzerinde oluşturulmaktadır.

Hastaya kullanılanacak olan kask sisteminin uzman hekim tarafından belirlenmekte ve buna bağlı olarak kaskın üretiminde kullanılacak malzemenin kalınlığı, esneklik derecesi ve baskı düzeyi bu tercihe göre yapılandırılmaktadır.

Yüksek hassasiyetli CAD-CAM metodu ile alınan ölçüler sayesinde kafatasındaki deformasyon veya düzeltilme/koruma bölgelerine en uygun boşluk veya baskı alanları bilgisayar yazılımı üzerinde hesaplanarak planlanır ve istenilen kask bu veriler ışığında dizayn edilmektedir. Bu sayede hastanın kask tedavisi sürecinin hekimin ön gördüğü ve istediği ölçüde ve en az sorunla geçirilmesi mümkün olmaktadır.

Aktif veya pasif kask tedavisi sürecinde, hastalarımızın kafatası deformasyonlarının düzeltilmesi, kafatası kemik yapısının sağlıklı gelişiminin korunması ve desteklenmesi sonucu beyin gelişiminin yaşına uygun sürdürülebilmesi ana hedef olduğundan, kullanılan malzemelerin kalitesi son derece önemlidir.

Kafa derisi ve cilde zarar vermeyen en uygun malzemenin seçilmesi ve hastanın ihtiyacına uygun şekilde yeniden şekillendirilmesi veya düzeltilmesi işlemleri eğitimli tekniker kadromuz tarafından özenle yapılmakta ve kontrol edilmektedir.

Bunun yanı sıra, kask tedavi sürecinde ortaya çıkabilecek tüm sorunlar için hekim danışmanlığında her türlü düzeltme ve rötuş işlemleri konusunda eğitimli teknik kadromuzla yanınızda olmaktayız.