Ekstansör Tendon Splinti

Bilek ve parmakları pasif olarak ekstansiyonda tutar. Parmak fleksiyonuna izin verir.

Ekstansör tendon yaralanmalarında tendon onarımı sonrası erken kontrollü harekete olanak sağlar.

Spastisite (İnhibitör) Splint

Özel tasarlanmış bant sistemi tam uyum ve kontrol sağlar.Spastisite ve kırıklardan sonra koruma amaçlı felçli hastalarda,el bilek rahatsızlıklarında ve elin istirahata alınması gereken durumlarda kullanılır.

Fleksör Tendon (Kleinert) Splinti

Bilek ve eklemler ekstansiyonda dorsal splinttir ,flexör tendon kopması , sinir yaranlamasında önerilir.Fleksiyon tendon yaralanmalarında ameliyat sonrası rehabilitasyon amacı ile kullanılır.

aco-ortopedi-fleksor-tendon-kesisi

Dinamik el-el bileği splinti ( radial palsy )

Radial sinir lezyonlarında kullanılır. Motor harekete yardımcı olma , deformite oluşumunu önlemede, radial sinirin uyarı iletememesi , droop hand , eklem limitasyonu önleme , ulnar sinir yaralanması , bilek ektansiyonlarının çalışmadığı durumlarda durumlarda önerilir. MKP eklemleri ektansiyona getirecek yay ve lastik kullanılır.

 

Açı Ayarlı Kontraktür Ortezi

Dirsek ameliyatı sonrası dirseğin ekstansiyon ve fleksiyon kontrolü için ve oluşabilecek dirsek kontraktürlerini önlemek ve tedaviyi desteklemek amacıyla kullanılır.

 
aco-ortopedi-aci-ayarli-kontraktur-ortezi (1)

Sarmiento Ortezi

Humerus kırıklarında ameliyat sonrası ve alçı atel uygulamasından sonra stabilizasyon amacı ile kullanılır.

Omuz rotasyonunu izin verir fakat gerektiğinde kısıtlanır.Dirsek fleksiyon ve ekstansiyonuna izin verir. Olekranon ve acramion arasında humerusu saran polietilenden yapılan ortezdir .

Başparmak Pozisyon Splinti

Başparmak sublukasyonu, eklem kırıkları, phalangeas kırıkları ve ulnar ligament zedelenmelerinde başparmağı pozisyonlamak için kullanılır.

 
aco-ortopedi-bas-parmak-pozisyonlama-ortezi